cze

18

Następca SMS już w Play – Czat RCS

Od dłuższego czasu pojawiają się informacje na ten temat, długo pracowaliśmy, konfigurowaliśmy, testowaliśmy i w końcu jest! Udostępniliśmy usługę przez wielu nazywaną jako następcę SMS – Czat RCS.

Co to jest? W dużym skrócie to wiadomości ze wszystkimi zaletami SMSów z szeregiem dodatkowych, nowoczesnych funkcji. Jakich?

  • dodawanie załączników i multimediów (do 100 MB) – zdjęć w wysokiej rozdzielczości, filmów, nagrań głosowych czy plików
  • potwierdzenie dostarczenia a także odczytania wiadomości
  • informacja o wpisywaniu odpowiedzi przez osobę, z którą korespondujemy
  • identyfikacja po numerze telefonu – niepotrzebne są nicki, loginy czy hasła
  • możliwość działania po Wi-Fi lub danych komórkowych
  • brak potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji – obsługa przez domyślny program do wysyłania SMSów
  • obsługa czatów grupowych

W ramach usługi nie ma żadnych aktywacyjnych czy comiesięcznych opłat. Przy wejściu do aplikacji Wiadomości otrzymacie powiadomienie o aktywacji usługi. Pamiętajcie, że Czat RCS działa przez internet – wiadomość średnio ma około 2 kB, a przy dodaniu załączników trzeba pamiętać, że ten rozmiar się zwiększy.

Co się dzieje jeśli nie mogę wysłać Czatu RCS? Po kilku próbach wysyłki telefon zapyta czy przekonwertować wiadomość na SMS lub MMS. W ustawieniach aplikacji można także automatycznie ustawić taką konwersję w przypadku braku możliwości wysłania czy dostarczenia do odbiorcy Czatu RCS.

Kto może korzystać z usługi? Na chwilę obecną obsługiwane są wybrane telefony z systemem Android 10.0 i wyższym. Pamiętajcie, że to sam początek i lista obsługiwanych telefonów będzie rosła z czasem, na chwilę obecną są to Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ oraz Samsung Galaxy S10e.

The post Następca SMS już w Play – Czat RCS appeared first on Blog Play.


Źródło: Następca SMS już w Play – Czat RCSCategory: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan naprawa ekspresów serwis ekspresów do kawy warszawa