maj

16

Zachowaj ostrożność, nie daj się oszukać [AKTUALIZACJA]

Obecna sytuacja może powodować uśpienie czujności na ataki przez internet a przestępcy nie próżnują. Dostajemy sygnały o kolejnych mailach udających nasze wiadomości o fakturach.

Co je cechuje?

  • temat maila to efaktura Play
  • maile wysyłane z różnych adresów e-mail w domenie onet.pl
  • brak polskich liter
  • we wszystkich mailach jest ten sam numer telefonu, który pojawiał się już we wcześniejszych phishingowych
  • numer konta klienta wygląda na losowy ciąg znaków (różne numery w poszczególnych mailach) i jest fragmentem numeru faktury
  • do maili nie jest dołączony załącznik – jest za to link o nazwie „Pobierz fakturę” – nie klikajcie w niego!

Przestępcy są na tyle przebiegli, że piszą:

Jesli obawiasz sie, ze ten mail jest falszywy, prosimy sprawdzic

  • zgodnosc faktury w aplikacji Play24

To jedyny prawdziwy fragment tej wiadomości ???? Naprawdę polecamy Wam zawsze sprawdzić wiarygodność takiego maila w naszej aplikacji. Korzystając z niej można kontrolować rachunki i bezpiecznie opłacić je na przykład za pomocą Google Pay, Apple Pay czy BLIKA.

Maile wysyłane są losowo – otrzymują je również osoby, które nigdy nie były naszymi klientami i nie podawały nam swojego adresu email.

Pamiętajcie też o naszej stronie ochronawplay.pl, na której znajdziecie więcej wskazówek jak być bezpiecznym w internecie i nie dać się oszukać.

 

[AKTUALIZACJA]

Dostaliśmy informacje o nowej fali maili – proszę, uważajcie i zachowajcie ostrożność. Nie klikajcie w linki w podejrzanych wiadomościach! Wszystkie kwestie związane z płatnościami znajdziecie w Play24.

The post Zachowaj ostrożność, nie daj się oszukać [AKTUALIZACJA] appeared first on Blog Play.


Źródło: Zachowaj ostrożność, nie daj się oszukać [AKTUALIZACJA]Category: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin drukowanie projektów w lublinie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy