sty

27

Skomentuje Pan testy sieci?

Jeden z moich szanownych kolegów redaktorów zastanawia się „kto pierwszy zacznie dezawuować badanie, a kto pierwszy się nim chwalić w reklamie.”

Nie zamierzam niczego krytykować, ani podważać, nawet jeżeli nasz wynik nie jest wynikiem najlepszym. Postanowiłem co nieco jednak skomentować. Nie po to, żeby się tłumaczyć, ale bardziej w celach edukacyjnych ;-)

Wyniki testów sieci nie zaskoczyły nas. Ktoś, kto bardziej interesuje się technologiami i wie czym są częstotliwości i do czego służą mógłby śmiało obstawiać miejsca na podium. Nie zarobiłby zbyt wiele, bo wyniki były i przed testem oczywiste. My nigdy nie chcieliśmy brać udziału w wyścigach na szybkość i nic się w tym zakresie nie zmieni. Dla nas ważniejsze jest, żeby dawać klientom więcej i staramy się to zawsze robić. Skutek jest prosty. Nasi klienci dużo chętniej korzystają z sieci. Od czasu do czasu pokazujemy statystyki ruchu DATA i wynika z nich, że ruch w naszej sieci był i jest zdecydowanie największy. To oczywiście ma wpływ na wyniki takich testów.

Mam nadzieję, że kiedyś nadejdzie taki dzień, że będzie można porównać gruszki z gruszkami. Ten test porównywał jabłka z gruszkami i to nie jest żadna pretensja tylko stwierdzenie faktu. Ja wiem, że nie lubicie czytać o częstotliwościach i o kłótniach o nie. Mnóstwo ludzi, nawet niektórzy dziennikarze nie rozumieją o co to zamieszanie i w sumie ok, bo wszyscy na tym nie muszą się znać. My coś tam się znamy i  z podstawowej wiedzy wynika, że zieloni mają 2 razy więcej pasma i mają 2 razy lepsze wyniki. Pomarańczowi i różowi mają 1,5 raza lepsze wyniki, bo mają 1,5 raza więcej pasma w LTE. Banalna matematyka, ale ma to duże znaczenie dla wyników.

Zieloni mają jeszcze jedną ważną przewagę. Dwa lata temu dostali paczkę 5 MHz w paśmie 800 i to też fajnie widać w testach.

Pomarańczowy Wojtek (pozdrawiam) napisał: „Chcę zwrócić Waszą uwagę, że Orange osiągnął dobre wyniki mimo, że nie dysponował takimi zasobami pasma jak np. Plus i przez to nie mógł rozwijać LTE, tak jak chciał. ”

W sumie ja też mogę napisać niemal identycznie: Chcę zwrócić Waszą uwagę, że PLAY osiągnął dobre wyniki mimo, że nie dysponował takimi zasobami pasma jak np. Plus, Orange i T-Mobile i przez to nie mógł rozwijać LTE, tak jak chciał.

Fantastycznie wypadły wyniki testów połączeń głosowych! Zasięg 4 sieci jak widać działa bardzo dobrze ;-) Gratulacje dla wszystkich!!!

Co do samych testów to uwag mieć nie mogę, to same drobiazgi. Na przykład nie do końca rozumiem, dlaczego testy pomarańczowych i różowych nie były wykonywane jak u całej reszty jednocześnie. Przecież klienci nie łączą się na zmianę z netem w Networks. Ale to detal, bo różnica byłaby podobno na poziomie 6%. Kilka razy w tekście można odnieść takie wrażenie, że autor nas pomija, albo o nas zapomina, ale rozumiem z czego to wynika. Słabo się znamy z firmą wykonującą testy. Jako chyba jedyni z czwórki nigdy nic razem nie robiliśmy i z tego co wiem nie ma takich planów.

Reasumując nie ma tragedii i nikt u nas nie jęczy po kątach ;-) Jest bowiem ważne światełko w tunelu. Dziś dowiedzieliśmy się, że dostaliśmy rezerwację naszych paczek w pasmach 800 i 2600. To bardzo dobra wiadomość. Nie marudzimy, tylko bierzemy się do roboty i jestem pewien, że już wkrótce odczujecie efekty ;-)


Źródło: Skomentuje Pan testy sieci?Category: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin skanowanie lublin drukowanie projektów w lublinie wizytówki w godzinę wizytówki Lublin wizytówki od ręki projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format