lis

1

Jak poznać czy e-faktura jest bezpieczna?

Zbliżają się wolne dni, w czasie których nasza czujność może być trochę mniejsza niż zazwyczaj. To dobry czas, żeby przypomnieć wszystkim o tym, jak w łatwy sposób sprawdzić czy otrzymany mail z fakturą jest autentyczny. Nie wystarczy słowo Play w tytule, nie wystarczy kwota podobna do tej, którą zazwyczaj się płaci.

Czy e-faktura jest bezpieczna?

Najszybszym i najprostszym sposobem jest korzystanie z Play24 – na swoim koncie znajdziecie wszystkie faktury oraz informację o płatnościach. Zespół rozwijający aplikację dokłada wszelkich starań, by była ona nowoczesna, łatwa w obsłudze, niezawodna i oferowała masę przydatnych i bezpiecznych funkcji.

Jeśli już dostaliście maila z fakturą – jest pięć sposobów sprawdzenia, czy mail w Waszej skrzynce na pewno jest od nas:

 1. Adres: e-mail z awizo może przyjść wyłącznie z adresu: awizo@mojefinanseplay.pl. Weź jednak pod uwagę, że oszuści potrafią spowodować wyświetlanie fałszywego adresu nadawcy.
 2. Dokument: sprawdź, czy załączona do e-maila faktura jest też na Twoim koncie w Play24.
 3. Wpisz na klawiaturze telefonu odpowiedni kod – w odpowiedzi dostaniesz wiadomość z podstawowymi danymi z faktury. Wpisz:
  • *124# i naciśnij przycisk dzwonienia – sprawdzisz numer rachunku bankowego i kwotę do zapłaty,
  • *125# i naciśnij przycisk dzwonienia – potwierdzisz dane z faktury: datę wystawienia, termin płatności, kwotę i numer rachunku.
 4. Zadzwoń do Obsługi Klienta pod numer *500 i zapytaj o ostatnią fakturę.
 5. Sprawdź dokładnie załączniki w e-mailu z e-awizo. Wysyłamy e-maile z dwoma załącznikami:
  • e-faktura w pliku PDF,
  • certyfikat autentyczności w pliku smime.p7s.

Zawsze też warto mieć program antywirusowy oraz regularnie aktualizować systemy operacyjne w komputerach i telefonach czy tabletach.

The post Jak poznać czy e-faktura jest bezpieczna? appeared first on Witaj na blogu Play.


Źródło: Jak poznać czy e-faktura jest bezpieczna?Category: PLAY | Tags: None

Related Posts

 • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie