mar

10

Co PLAY ma wspólnego z producentem noży?

Taki mocny tytuł godny nie jednego krajowego portalu technologicznego ;-) Nie bójcie się!

Bardzo, bardzo zły człowiek popełnił przestępstwo z użyciem noża. Czy winę za to ponosi producent noża? Dziś w jednym tekście autor próbuje przekonać czytelników do takiej tezy ;-( Ja wiem, że to mocne porównanie, ale temat bardzo poważny.

Tak to nasza wina, że wprowadziliśmy bardzo fajną usługę TelePLAY, z której korzystało przez kilka lat mnóstwo zadowolonych klientów. Dodam tylko, że kiedy ją wyłączyliśmy dostaliśmy bardzo mocny negatywny feedback.

Nie, to nie nasza wina, że na tym świecie są źli ludzie, którzy robią wszystko, żeby dobrać się do naszych kont bankowych. Poważnie, nie mamy z tym nic wspólnego. Ktoś znalazł sposób, jak wykorzystać stary TelePLAY do bardzo złych celów.

Teraz kilka ważnych dat pokazujących jak sprawnie zareagowaliśmy. 20 lipca 2015 dostajemy sygnały z banków o ryzyku nadużyć. Natychmiast blokujemy możliwość przekierowań SMSów z numerów, z których wysyłane są hasła autoryzacyjne. Numery wskazały nam banki. Od 1 sierpnia wstrzymujemy możliwość aktywowania usługi TelePLAY. Mogli z niej korzystać tylko Ci użytkownicy, którzy mieli już wcześniej opłacone abonamenty. Dokładnie 6 września usługa została definitywnie wyłączona ostatnim pojedynczym klientom.

Pamiętajmy, że aby doszło do nadużycia musiało być spełnionych jednocześnie kilka ważnych warunków:

  • pozyskanie przez przestępców identyfikatorów i haseł do systemów bankowych oraz do Play24,
  • posiadanie przez ofiarę nadużycia konta w Play24,
  • aktywowanie na koncie abonenckim ofiary usługi TelePlay przez stronę internetową tele.play.pl (a nie za pomocą SMS-a, co wymagało podania hasła jednorazowego do aktywacji usługi),
  • brak reakcji ofiary nadużycia na wiadomość SMS z informacją o aktywacji usługi TelePlay.

Proszę, nie zrzucajcie na nas winy i koniecznie zabezpieczajcie swoje komputery, swoje hasła, swoje skrzynki pocztowe. Uważajcie na wirusy, bo jak nie wpuścicie ich drzwiami to wejdą oknem, albo kominem i nie będzie to wina operatora.

PS: Zastanawiam się też, dlaczego ten tekst pojawił się akurat wczoraj wieczorem? Dziwny zbieg okoliczności.

PS2: Przepraszam autora, że nie wyrobiłem się z odpowiedziami dla autora tekstu

PS3: Noże ciągle są w sprzedaży i bardzo dobrze.


Źródło: Co PLAY ma wspólnego z producentem noży?Category: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie lublin skanowanie Lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum