lis

24

To nie tylko fałszywa faktura, to wirus NIE KLIKAJ! [AKTUALIZACJA]

Ostatnio ostrzegałem Was przed próbą wyłudzenia Waszych pieniędzy. Co ciekawe faktura jest wysyłana na różne adresy mailowe. Większość pytań jakie dostaję dociera od osób, które nie są klientami PLAY.

Tak naprawdę w całej tej akcji nie chodzi o wpłatę na konto oszusta, ale coś zdecydowanie poważniejszego. Mail zawiera wirusa!

„Trojan-Downloader.JS.Agent” – jest to program, który służy do pobierania na zainfekowany komputer dalszych niebezpiecznych narzędzi, np. oprogramowania ransomware, które szyfruje dane ofiary i żąda zapłacenia okup za przywrócenie dostępu.

Tak wygląda imitacja faktury:

imitacja-faktury

Dlatego właśnie warto zabezpieczać swój komputer programami antywirusowymi jak na przykład Kaspersky czy korzystać z naszej usługi Ochrona Internetu.

Jak rozpoznać fałszywą fakturę. Zacznijmy od nadawcy – nadawcą nie jest Play i to już powinno was uczulić na taką wiadomość.

Najważniejsze to adres z którego wysyłane jest e-awizo. W Play jest to zawsze bezpieczna domena awizo@mojefinanseplay.pl.

Ponadto e-awizo w Play zawiera podpis cyfrowy w standardzie S/MIME, który gwarantuje zabezpieczenie przed sfałszowaniem wiadomości. Jakakolwiek zmiana dołączonego dokumentu lub treści e-awizo spowoduje, że podpis nie będzie się zgadzał w programie pocztowym. Tak wyglądają przykładowe grafiki potwierdzające, że wiadomość została podpisana cyfrowo:

smime-1
smime-2
smime-3
smime-4
smime-5
smime-6
smime-7
smime-8
smime-9

PLAY nigdy, nigdy, nigdy nie wyśle Wam pliku ZIP. Nasze faktury to tylko pliki w formacie PDF. Mamy też dedykowaną stronę, która pokazuje jak wygląda nasza faktura i jak ją czytać.

Oczywiście jak zawsze polecamy nasz Wasz serwis PLAY24 – tam na spokojnie możecie wszystko sprawdzić.

Proszę NIE KLIKAJCIE!

 

[AKTUALIZACJA]

Na tej stronie znajdziecie także informacje o tym, jak rozpoznać poprawnie podpisane cyfrowo wiadomości.

 

[AKTUALIZACJA 2]

Dostajemy sygnały, że oszuści rozsyłają kolejną falę fałszywych faktur. Tym razem zawierają plik PDF jako załącznik. Pod żadnym pozorem NIE KLIKAJCIE w przyciski, które są w nim zawarte. Takie wiadomości najlepiej od razu kasować!

Jeśli jesteście abonentami Play kwestię faktur możecie zawsze sprawdzić w bezpiecznym miejscu, jakim jest Play24. Nie dajcie się podejść oszustom.


Źródło: To nie tylko fałszywa faktura, to wirus NIE KLIKAJ! [AKTUALIZACJA]Category: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin drukowanie z PDF