kwi

14

Seniorze #ZostańWDomu i korzystaj z nowych technologii

W czasie, gdy wielu seniorów dotyka nie tylko izolacja społeczna, ale i wykluczenie cyfrowe ruszamy z pomocą! Chcemy im przybliżyć nowe technologie, zwłaszcza te związane ze smartfonami. Wiemy, że brak wiedzy na ten temat może utrudnić kontakt z bliskimi.

Od dzisiaj zaczynamy publikować serię poradników z udziałem duetu Marii Winiarskiej i Zosi Zborowskiej-Wrony. Będziemy w nich uczyć jak korzystać z podstawowych aplikacji, doładować konto lub zapłacić fakturę online, czy też obsługiwać komunikatory. Oto pierwszy z nich:

Kolejne filmy będą publikowane na naszym kanale YouTube oraz na dedykowanej stronie.

W ramach naszych działań będziemy też prowadzić inne działania aktywizujące osoby starsze w Internecie. Zostaną one przygotowane we współpracy z Dancingiem Międzypokoleniowym – to projekt, którego ideą jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek, a także łączenie pokoleń.

Cała akcja zakończy się konkursem, w którym seniorzy będą mogli pochwalić się nowymi umiejętnościami. Partnerem technologicznym i fundatorem nagród jest Samsung. Jestem wielkim fanem ich specjalnego Trybu Ułatwienia, dzięki któremu wejście w świat smartfonów i nauczenie się ich obsługi jest o wiele prostsze. Zbędne, bardziej zaawansowane ustawienia są ukrywane, ikony i czcionki stają się większe a ekran główny otrzymuje dedykowany tryb z najważniejszymi funkcjami. Wielkie brawa za takie rozwiązanie!

Poza poradnikiem w formie wideo, mamy także bardziej „tekstowy” poradnik w formie pdf podzielony na poszczególne rozdziały. Napisałem tekstowy, ale jest on także odpowiednio ilustrowany tak, by w jak najprostszy sposób wytłumaczyć obsługę smartfona. Znajdziecie go na tej stronie.

The post Seniorze #ZostańWDomu i korzystaj z nowych technologii appeared first on Blog Play.


Źródło: Seniorze #ZostańWDomu i korzystaj z nowych technologiiCategory: PLAY | Tags: None

Related Posts
You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin drukowanie drukowanie z internetu wizytówki w godzinę wizytówki Lublin wizytówki od ręki drukowanie z PDF