lis

23

„Pierwszy w Polsce Operator”

Wczoraj przeczytałem ciekawego newsa. Nasi różowi koledzy twierdzą, że jako „pierwszy w Polsce Operator” wprowadzili rozwiązanie zwane Mobile Connect.

Przyznam szczerze, że trochę się zdziwiliśmy, gdyż w PLAY taka usługa działa już od września 2015 (!) roku. Dokładniej rzecz ujmując wprowadzona została przy usłudze telefon.play.pl. Później w listopadzie 2015 również mogliście skorzystać z tej opcji jako jeden z wariantów aktywacji darmowego Tidala :) W sierpniu 2016 roku taki sposób weryfikacji pojawił się przy PLAY NOW a w lutym bieżącego roku przy Wirtualnej Centralce (usługa w opcji dla Firm).

W skrócie – rozwiązanie to możliwość uwierzytelnienia w serwisach online. Na czym polega?

  1. Podajesz na stronie swój numer.
  2. Na telefonie wyświetla się powiadomienie.
  3. W tym powiadomieniu potwierdzasz, że to Ty logujesz się na stronie.
  4. Masz dostęp!

Całość jest rozwiązaniem ekspresowym i bardzo prostym. Nie wymaga zakładania dodatkowych kont czy podawania haseł – wystarczy mieć pod ręką swój telefon :) No i nie trzeba mieć do tego jakiegoś konkretnego modelu telefonu, bo takie powiadomienie otrzymacie na ponad 99% urządzeń na rynku.

Zobaczcie jak działa to przypadku możliwości zalogowania się do przeglądarkowej wersji PLAY NOW – właśnie w taki sposób :) 

I voilà!

Nie, nie nazywamy tego rozwiązania szumnie Mobile Connect. Ciekawostką może być to, że od roku trwają wspólne prace nad rozwojem Mobile Connect. Dodatkowo my jako jedyni zintegrowaliśmy naszą platformę Mobile Connect w projekcie mDokumenty, co pokazywaliśmy Pani Minister Annie Streżyńskiej.

To nie pierwszy już raz, kiedy różowi koledzy chwalą się wprowadzanym rozwiązaniem, które u nas funkcjonuje od jakiegoś czasu i chcą dopiąć sobie łatkę „pierwszych w Polsce”. Drodzy, polecam szerzej weryfikować informacje, które umieszczacie w swoich komunikatach prasowych :) Jak nie wiecie jak to robić to zapraszam – jesteśmy tuż po drugiej stronie ulicy ;)


Źródło: „Pierwszy w Polsce Operator”Category: PLAY | Tags: None

Related Posts
You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe kopiarki Warszawa wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin kopiarki warszawa wizytówki w godzinę wizytówki Lublin wizytówki od ręki