sie

30

Nieaudiofilska recenzja całkiem wypasionej wieży Krüger&Matz

Przez ten weekend towarzyszyła mi muzyka z wieży Krüger&Matz, którą mamy w naszej ofercie. Audiofilem nie jestem, nie wymieniam instalacji elektrycznej w domu z myślą o tym, by było jak najmniej zakłóceń. Zwłaszcza też dlatego na warsztat wziąłem praktyczność, estetykę i ogólne wrażenia ze słuchania. To dlaczego wieża jest „wypasiona”? O tym za moment :-)

Wieża Kruger&Matz (1)
Pierwsze wrażenie jest dość… mylące. „Mini” wieża jest ciężka. Nie zrozumcie mnie jednak źle – wcale nie traktuję tego jako wadę. Wiem, że w przypadku sprzętu stacjonarnego masa świadczy zwłaszcza o solidności całości i jakości zastosowanych materiałów. A tu jest naprawdę dobrze. Nie znajdziemy tu tanich plastików (poza tacką na płytę CD) czy skrzypiących elementów. Obudowa ma konstrukcję ze szczotkowanego aluminium, a kolumny głośników są drewniane.

Wieża Kruger&Matz (5) Wieża Kruger&Matz (7) Wieża Kruger&Matz (8) Wieża Kruger&Matz (11) Wieża Kruger&Matz (12) Wieża Kruger&Matz (13)
To, czym wieża Krüger&Matz zaskakuje to… wzmacniacz lampowy. Ten retro element dodaje elegancji i pewnego klimatu. Czuć to także przy każdym uruchomieniu – lampy muszą się rozgrzać przez 10 sekund po wciśnięciu przycisku zasilania.

Wieża Kruger&Matz (2) Wieża Kruger&Matz (3)
Mimo takiej oldschoolowej technologii w wieży znajdziemy cały szereg nowszych rozwiązań. Pominięto kasety ;) Ale na trochę nowsze płyty przewidziano tackę:

Wieża Kruger&Matz (9) Wieża Kruger&Matz (10)
Oczywiście nie będzie problemu z obsługą formatu „empetrzy” ;) Możemy także jako źródła użyć nośnika USB czy wpiąć się do jacka 3,5 mm przez dołączony kabel. To, co jednak najbardziej pożądane, nowoczesne i ciekawe to połączenie Bluetooth wraz z tagiem NFC. Jedno przyłożenie smartfona i automatycznie rozpoczyna się parowanie urządzeń:

Wieża Kruger&Matz (14) Wieża Kruger&Matz (15) Wieża Kruger&Matz (16)
Odtwarzanie po Bluetooth działa tak, jak we wszystkich tego typu urządzeniach i trudno mi usłyszeć jakąkolwiek różnicę między odtwarzaniem przez BT a przy połączeniu przewodowym. Łączność pozwala na oddalenie się na kilkanaście metrów. Tidal sprawuje się tu znakomicie i bezproblemowo współpracuje z wieżą. Do pełni szczęścia brakuje tylko wyświetlania nazwy artysty i aktualnie odtwarzanego utworu. Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że nie zabrakło także radia z obsługą RDS.

Wieża Kruger&Matz (17) Wieża Kruger&Matz (18)
Jedyne nad czym ubolewam to obiekt na zdjęciach powyżej. No bo jak do tak ładnie wyglądającego sprzętu można w zestawie dodać pilota, który wygląda jak ten? Nie ma chyba nic wspólnego z samą wieżą, no może poza kolorem. Na szczęście możemy go zostawić w pudełku a samą wieżę obsługiwać za pomocą przycisków na przednim panelu :)

To gdzie sprawdzi się wieża ? Ja bym ją chętnie widział obok dużego telewizora w salonie – dźwięk będzie w niej lepszy niż z wbudowanych w płaski panel głośników, wygląda bardzo dobrze i wpasuje się w stylistykę pokojów. Zawsze też można skorzystać z innego źródła i przez Bluetooth odpalić muzykę z Tidala.

Dociekliwi więcej mogą sprawdzić w naszym eshopie ;)


Źródło: Nieaudiofilska recenzja całkiem wypasionej wieży Krüger&MatzCategory: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format drukowanie z PDF skanowanie lublin