kwi

9

Jeszcze więcej stacji w sieci 4G LTE ULTRA w PLAY – komunikat prasowy

Warszawa, 8.04.2016 r.

Po przyznaniu częstotliwości z zakresów 800 oraz 2600 MHz i opłaceniu do Skarbu Państwa ponad 1,7 mld zł PLAY konsekwentnie i szybko buduje nowoczesną sieć 4G LTE ULTRA.

Zgodnie z zapowiedziami z początku lutego br. trwa proces wdrażania nowych stacji LTE. Z dniem 8 kwietnia 2016 r. PLAY uruchomił już ponad 400 stacji w oparciu o uzyskane pasma przyznane zgodnie z wynikami postępowania aukcyjnego. Oznacza to, że w tym tempie bez trudu spełni swoją obietnicę uruchomienia 1000 stacji do końca czerwca 2016 roku.

Nowe stacje to przede wszystkim poprawa jakości sieci, zwiększenie jej przepustowości oraz lepszy zasięg na terenach nisko zurbanizowanych. Z perspektywy klientów Play przełoży się to na wyższy komfort korzystania z internetu i zwiększenie prędkości transmisji danych.

Oprócz wykorzystywanych nowych częstotliwości PLAY świadczy też swoje usługi dostępu do internetu nie tylko w oparciu o pasmo 1800, ale także 2100 MHz, którego rollout jest bardzo szybko realizowany. W efekcie obecnie zasięg sieci LTE w Play obejmuje ponad 81% populacji, a do ponad 40% populacji dociera zasięg sieci 4G LTE ULTRA. Przekłada się to na dostępność w 1406 miejscowościach, w tym 120 miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.


Źródło: Jeszcze więcej stacji w sieci 4G LTE ULTRA w PLAY – komunikat prasowyCategory: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format kopiowanie lublin