mar

7

Jak dziala 5G READY w PLAY?

Wiedziałem, że temat 5G READY wywoła żywiołową dyskusję, Wojtek jak rasowy PRowy cwaniak poczuł krew i bardzo dobrze. Dzieje się a my idziemy do przodu, rozwijamy super nowoczesną sieć i robimy swoje. Już w poniedziałek wieczorem pokazujemy wyniki za rok 2018 i zobaczycie jak nam idzie.

Ja trochę to rozumiem. Przez wiele lat niewiele robiliśmy z siecią bo mieliśmy inną strategię. Dziś mamy jedną z najbardziej zaawansowanych sieci w Europie. Ostatnio widziałem takie pytanie od eksperta czy to ważne, że mamy kilka systemów na maszcie… No ma drogi ekspercie, zasadnicze.

Oczywiście ciągle brakuje nam nadajników, ale jest ich już sporo powyżej 7000 i bardzo szybko zbliżamy się do „lidera LTE w Polsce”. Jeszcze kilka lat temu nikt sobie tego nie wyobrażał. Tak jak nikt nie wyobrażał sobie, że będziemy numerem jeden.

5G READY to nasz pomysł na komunikowanie całego pozytywnego procesu zmian w naszej sieci. Mogliśmy ja nazwać super szybka, super nowoczesna, ale uznaliśmy, że ta najbardziej nowoczesna cześć naszej sieci jest de facto już dziś gotowa na 5G. jako jedyni (sorki Wojtek) spełniamy wszystkie techniczne wymagania. I gdybyśmy tylko mieli dziś częstotliwości to te nadajniki z 5G READY po tygodniu zaczęłyby być 5G. Nie wiem co tutaj jest produktem czekoladopodobnym? To, że jesteśmy lepsi też w komunikacji? Kolejny korpo kompleks?

Napisałem to w kilku miejscach to nie jest sieć 5G tak jak Orange nie jest numerem jeden w Polsce, jednak nie przeszkadza to częstować tą czekoladą klientów.

Na koniec racjonalne pytanie technologiczne, na które Orange sprytnie nie odpowiada. Nasze 5G READY to MIMO 4×4, agregacja pasm, Modulacja  256 QAM, Synchronizacja fazy i cloud air. Obawiam się, że PLAY jako jedyny na rynku wykorzystuje te wszystkie elementy na swoich nadajnikach.

Wszystkich zainteresowanych, hejterów i cwaniaków zapraszam na wieczorny steram na temat 5G LTE.

a teraz zobaczcie jak mi działa 5G READY w PLAY:

 

 

The post Jak dziala 5G READY w PLAY? appeared first on Tako rzecze Rzecznik Play.


Źródło: Jak dziala 5G READY w PLAY?Category: PLAY | Tags: None

Related Posts

  • No related posts found.You must be logged in to post a comment.

Name (wymagane)

Email (wymagane)

Witryna internetowa

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Share your wisdom

wielkoformatowe wydruki Lublin kolorowe wielkoformatowe skanowanie kolorowe skanowanie Lublin drukowanie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format drukowanie projektów w lublinie